A nagykövet tollából (2017. november 21.) [fr]

Egy kis sport, hogy formába lendüljünk!

Egy ideje nem volt szó sportról ezen a helyen és eljött a pillanat, hogy pótoljuk ezt a hiányosságot. Egy esemény észrevétlen maradhatott, éppen ezért szeretnék gratulálni a Balatonakarattyán november 4. és 6. között lezajlott 57. Katonai Mezei Futó Világbajnokság résztvevőinek. A francia csapat 5 érmet szerzett a versenyen.

A nők versenyében a francia csapat első helyezést ért el:

• Elodie őrmester
• Chadia törzsőrmester
• Sophie Duarte szakaszvezető
• Samira Mezeghrane szakaszvezető

Férfi rövid távon első helyezett lett Djilali Bedrani, csapatban Franciaország második helyezést ért el:

• Djilali Bedrani
• Quentin őrmester
• Yoann Kowal szakaszvezető
• Saïd szakaszvezető

Férfi hosszú távon Charles Ogari bronzérmet nyert, csapatban Franciaország itt is második helyezést ért el:

• Yohan Durand szakaszvezető
• James szakaszvezető
• Nathan szakaszvezető
• Willy tizedes
• Charles tizedes

Gratulálunk ezeknek a sportolóknak és a Paris-SG sportolóinak, akik november 18-án, szombaton nagyszerű teljesítményt nyújtottak 29-24-re verve a Veszprém csapatát, a kézilabda Bajnokok Ligája körmérkőzésének 8. napján.