Jégkorongtalálkozó Franciaország és Magyarország között az EIHC Hat Nemzet Torna keretében [fr]

December 13-án, pénteken Pascale Andreani francia nagykövet meghívást kapott a Vasas Jégcentrumba az EIHC (Euro Ice Hockey Challenge) Hat Nemzet Torna keretében rendezett jégkorong elődöntőre. Ebből az alkalomból Franciaország, amely előző nap Japán ellen aratott győzelmet, Magyarország ellen játszott. Mindkét csapat tehetségesen küzdött, végül nagy előnnyel a franciák nyerték a mérkőzést. A meccs végén a francia nagykövet köszönetet mondott a két csapatnak és átadta a játékosok elkötelezettségét elismerő trófeákat. A másnapi döntőben Franciaország Fehéroroszországgal mérkőzött meg Budapesten, amelynek során ez utóbbi aratott győzelmet. A francia válogatott tehát a torna második helyén végzett, így részt vesz majd a 2020 februárjában Klagenfurtban rendezendő Négy Nemzet Tornán.

JPEG - 1.3 Mo
December 13-án, pénteken Pascale Andreani francia nagykövet meghívást kapott a Vasas Jégcentrumba az EIHC (Euro Ice Hockey Challenge) Hat Nemzet Torna keretében rendezett jégkorong elődöntőre.

Megjelenés dátuma : 23/12/2019